Co to są perfumy unisex? Sprawdź, czy będą dla Ciebie odpowiednie

775 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Coraz częściej można usłyszeć o uniwersalnych perfumach zw. unisex. Są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie są one jednak żadną nowością, gdyż kiedyś były dostępne tylko w takiej formie. Dzięki niej dużo łatwiej jest wybrać coś dla siebie. Dają one pełną wolność wyboru, zapach może zostać wybrany na podstawie gustu, a nie sztywno ustalonych podziałów. 

Spis treści:

  1. Historia podziału perfum
  2. Czym są perfumy unisex?
  3. Rodzaje perfum unisex
  4. Jak dobrać odpowiednie perfumy?

Historia podziału perfum

Podział perfum na damskie i męskie nastąpił ok. XIX wieku, kiedy to postanowiono ściśle określić grupę odbiorców, aby ułatwić reklamę danego produktu i łatwiej go sprzedać. Zapachy damskie były lekkie, kwiatowe lub owocowe, natomiast męskie dużo cięższe dość orientalne lub piżmowe. Różniły się one także wyglądem opakowań, co dodatkowo miało przyciągać uwagę klientów. Szybko jednak okazało się, że gusta ludzkie są tak różne, że ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować je ze względu na płeć. Wiele kobiet gustuje w zapachach, które umownie są uznawane za męskie, natomiast niektórzy mężczyźni zdecydowanie wolą słodkie i lekkie zapachy.

Czym są perfumy unisex?

W celu uniknięcia tych podziałów dostępne są perfumy unisex, które nie są ograniczone żadnymi ramami. Nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ten brak ograniczeń sprawia, że każdy ma możliwość znaleźć swój odpowiedni zapach wedle własnego gustu. Do historii przeszła marka Calvin Klein, która w 1994 r. wypuściła pierwszy zapach uniwersalny, pokazując tym, co to są perfumy unisex.

Rodzaje perfum unisex

Największą zaletą perfum unisex jest ich uniwersalność. Mogą mieć zapach ziołowy, energetyczny cytrusowy, kwiatowy, a także nieco mocniejszy drzewny lub skórzany. Są tak zaprojektowane, aby pasowały do każdego. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo dobra trwałość, dzięki czemu coraz większe grono ludzi wybiera ten rodzaj perfum. Nie trzeba wydawać kroci na markowe zapachy, najtrwalsze odpowiedniki perfum potrafią do złudzenia przypominać ich oryginalne kompozycje.

Jak dobrać odpowiednie perfumy?

Aby znaleźć swój wymarzony zapach, najlepiej jest zainwestować w próbki perfum, które pozwolą testować zapachy przez odpowiednią ilość czasu. Ważne jest to dlatego, że woń perfum jest u każdego inna i dopiero po dłuższym kontakcie z naszą skórą jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany zapach nam odpowiada. Rozwój aromatu uzależniony jest od temperatury ciała, aktywności, a także pory dnia, więc dobrze jest dać sobie parę dni na podjęcie decyzji. 

Komentarze

Dodaj komentarz