Czym są perfumy z ogonem?

1817 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam, że mijaliście na ulicy kogoś, za kim roztaczał się piękny zapach, który natychmiast sprawiał wrażenie, jakby przeszedł na was i potem czuliście go jeszcze przez dłuższy czas? To tak zwane perfumy z ogonem, który charakterystyczny jest dla niektórych zapachów zarówno damskich, jak i męskich. Dlaczego dzieje się tak tylko w przypadku niektórych wariantów? Tłumaczymy! 

Spis treści:

  1. Czym są perfumy z ogonem?
  2. Jakie zapachy najczęściej pozostawiają ogon?
  3. Co decyduje o tym, że niektóre perfumy pozostawiają ogon?

Czym są perfumy z ogonem?

Perfumy z ogonem to zapachy, które posiadają dość mocny aromat, ciągnący się za osobą, która ich użyła. Stąd właśnie potoczne określenie, że perfumy mają ogon. Ich zapach pozostaje bowiem w powietrzu jeszcze przez chwilę po tym, jak osoba ich używająca poszła już gdzie indziej. Jednocześnie jednak należy pamiętać o tym, że fakt, iż perfumy pozostawiają za sobą wyrazisty zapach, wcale nie oznacza, że są trwalsze od innych.

Jakie zapachy najczęściej pozostawiają ogon?

Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszej części, nie wszystkie perfumy pozostawiają ogon. Aby tak się stało, spełnionych musi zostać kilka charakterystyk. Do najczęstszych perfum zostawiających ogon należą zapachy orientalne oraz korzenne. Nieprawdą jest także to, że perfumy pozostawiające po sobie taki ślad koniecznie muszą być natrętne i duszące. Bardzo często są to zapachy eleganckie i ponadczasowe, o których trudno zapomnieć. Dla wielu osób ten zapachowy ogon jest podstawą podczas wyboru perfum.

Co decyduje o tym, że niektóre perfumy pozostawiają ogon?

O tym, że niektóre zapachy pozostawiają za sobą charakterystyczny ogon, a inne nie, bardzo często decyduje lekkość cząsteczek zapachowych. Im są one lżejsze, tym łatwiej odrywają się od skóry i unoszą w powietrzu. Dzięki temu o wiele łatwiej jest wyczuć taki zapach u osoby, która pozostaje w ruchu. Do zapachów z najlżejszymi cząsteczkami zalicza się przede wszystkim wody perfumowane. Jeśli zależy wam na perfumach z ogonem, lepiej zrezygnujcie z tych w olejku bądź kremie.

Ważne jest również to, aby cząsteczki zapachowe były w pełni odporne na zbyt szybkie rozpraszanie się. W praktyce oznacza to tyle, że jednocześnie muszą być one lekkie na tyle, aby oderwać się od skóry, ale i ciężkie na tyle, aby od razu nie ulecieć z powietrzem. Aby mieć pewność, że perfumy faktycznie będą mieć ogon, warto zdecydować się na zapach kwiatowy bądź orientalny, lekko korzenny.

Wśród wód perfumowanych z ogonem warto sprawdzić słodkie perfumy damskie, które na długi czas zawrócą w głowie! 

Komentarze

Dodaj komentarz