Historia perfum – najważniejsze momenty w dziejach

795 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Perfumy towarzyszą nam od lat na każdym kroku. Są symbolem elegancji oraz klasy. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej zapachów, które urzekają swoim aromatem. Jak jednak wyglądały początki perfumiarstwa? Odpowiadamy! 

Spis treści:

  1. Historia perfum – jak to się zaczęło?
  2. Ciekawa historia perfum
  3. Historia perfum francuskich
  4. Wypróbuj najpiękniejsze zapachy

Historia perfum – jak to się zaczęło?

Początki perfumiarstwa z pewnością można datować już na czasy prehistoryczne. Przede wszystkim dlatego, że wykorzystywano aromat dymu, palonych ziół i kory drzew jako środki do okadzania. Niektóre z nich w dalszym ciągu wykorzystywane są jako serce lub głowa wyrobów drogeryjnych. Historia perfum rozwinęła się dużo bardziej w starożytnym Egipcie oraz Rzymie. W tym czasie pojawiły się aromatyczne balsamy, mazidła i oleje, którymi namaszczali zawodników przed igrzyskami lub wykorzystywali w trakcie uroczystości poświęconych bogom.

Ciekawa historia perfum

Wśród licznych kremów i zapachów dodawanych do produktów kosmetycznych, najważniejszą funkcję aromatyczną pełniły perfumy. Historia produktu zaczęła rozwijać się na przełomie XIV i XV wieku, kiedy synonimem elegancji i klasy był brak zażywania codziennych kąpieli. To właśnie fiolki wypełnione olejkami eterycznymi, wodą i alkoholem miały maskować nieprzyjemną, unoszącą się woń.

Historia perfum francuskich

Historia perfum francuskich jest niezwykle istotna w rozwoju powszechności produktów. Ze względu na szybki postęp w okresie renesansu, na dworach królewskich wykorzystywano aromatyczne zapachy niemal do wszystkiego. Oprócz ciała, ubrań oraz okazałych peruk, perfumowano również poszczególne pomieszczenia oraz meble. To właśnie w tym okresie wyprodukowano pierwsze flakony, które wytwarzane były ze szkła. Francuskie perfumy do dziś uważane są za jedne z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Wszystko za sprawą odkrycia niewielkiego miasteczka na Lazurowym Wybrzeżu, na którego ziemiach rosną najlepsze gatunki kwiatów wykorzystywane w produkcji zapachów.

Wypróbuj najpiękniejsze zapachy

To, jak rozwija się historia perfumiarstwa na świecie, sprawiło, że dziś można wyróżnić wiele marek, które są liderami w tworzeniu niebywałych zapachów. Oryginalne flakony niejednokrotnie mogą kosztować krocie, dlatego warto wykorzystać perfumy zamienniki, których zapach jest niezwykle zbliżony do pierwotnego wyrobu. Zapoznaj się z proponowaną ofertą i dobierz zapachy, które najlepiej odpowiadają twoim gustom. 

Komentarze

Dodaj komentarz