Jak dobrać odpowiedni zapach dla siebie?

1938 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Wiele osób traktuje perfumy niczym dopełnienie stylizacji. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, bo to właśnie poprzez właściwie dobrany zapach podkreślić można swój gust, styl, a nawet charakter. To dlatego dopasowanie perfum jest aż tak ważne, a my podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jak dobierać nuty zapachowe, które sprawdzą się danej osobie w 100%. 

Spis treści:

  1. Jak dobrać odpowiedni zapach dla siebie? Kieruj się swoimi upodobaniami
  2. Orzeźwiające zapachy dla aktywnych osób
  3. Perfumy odpowiednie dla marzycielek i romantyczek
  4. Zapachy adekwatne do okazji

Jak dobrać odpowiedni zapach dla siebie? Kieruj się swoimi upodobaniami

Wybierając dla siebie idealne perfumy, z całą pewnością w pierwszej kolejności należy kierować się indywidualnymi upodobaniami. Zadaj sobie kilka podstawowych pytań, dzięki którym łatwiej określisz preferowane nuty dominujące, które najlepiej pasować będą do twojej osobowości. Dzięki nim możesz ocenić, czy bardziej odpowiadają ci zapachy słodkie, kwiatowe, a może orientalne?

Orzeźwiające zapachy dla aktywnych osób

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, lubisz sport i ciągłe pozostawanie w ruchu, z całą pewnością zastanawiasz się, jakie perfumy mogłyby za tobą nadążyć? Odpowiedzią mogą okazać się mocno orzeźwiające zapachy, które od razu poprawiają humor i dodają energii. W takim przypadku wybieraj perfumy z nutami bambusa, zielonej herbaty, czy aloesu.

Perfumy odpowiednie dla marzycielek i romantyczek

Jak dobrać odpowiedni zapach dla siebie, jeśli jesteś niepoprawną romantyczką i marzycielką? Zdecydowanie powinnaś wybrać coś lekkiego, a jednocześnie słodkiego. W takim przypadku, bardzo dobrą odpowiedzią na twoje potrzeby, mogą okazać się zapachy kwiatowe z przeważającym akordem bzu, irysów, czy nawet konwalii. To doskonała propozycja zwłaszcza w okresie letnim.

Zapachy adekwatne do okazji

Dużo mówi się także o tym, że wybrane zapachy powinny być w pełni adekwatne do danej okazji. Jeśli szukasz perfum na służbową kolację, jak najbardziej powinnaś zwrócić uwagę na flakony zawierające nuty korzenne lub orientalne. Jeśli natomiast mają to być lekkie perfumy na wyjście ze znajomymi lub wakacyjny wyjazd, wtedy weź pod uwagę warianty ze słodkimi owocami. Niezależnie jednak od okoliczności, pamiętaj, aby zapach był zgodny z twoim gustem i upodobaniami.

Szukasz wyjątkowych zapachów, które cię zachwycą? Już teraz sprawdź dostępne u nas odpowiedniki oryginalnych perfum i wybierz dla siebie te, które na długo pozostaną nie tylko w twojej pamięci, ale i na twojej skórze! 

Komentarze

Dodaj komentarz