Jakie zapachy wpływają na naszą koncentrację i produktywność?

136 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Wybierając perfumy na co dzień, kierujemy się przede wszystkim naszymi osobistymi upodobaniami. Nie ma nic dziwnego w tym, iż jedne nuty zapachowe lubimy bardziej, a inne zdecydowanie mniej. Prawdą jest również, że zupełnie inny zapach sprawdzi się na wesele, inny na całonocną imprezę, a jeszcze inny na spacer wzdłuż plaży w upalny dzień czy zimową randkę przy kominku. Istnieją również... zapachy wpływające na produktywność. Jakie?

Spis treści:

  1. Zapachy wpływające na produktywność
  2. Zapachy wpływające na koncentrację
  3. Przy jakim zapachu można się skoncentrować?

Zapachy wpływające na produktywność

Perfumy albo trwałe zamienniki perfum mogą w znaczny sposób wpłynąć na naszą produktywność, sprawiając, że zadania powierzone nam w pracy będziemy realizować o wiele bardziej efektywnie. Jak to możliwe? To proste. Jeśli do pracy wybierzemy zapach, który oddziałuje na nas pozytywnie, wykonywanie obowiązków będzie przebiegało o wiele przyjemniej. Niezależnie od miejsca, w którym pracujemy, powinniśmy wybierać na co dzień zapach, który nastraja nas pozytywnie, kojarzy nam się z czymś przyjemnym i dodaje nam dużej dawki pewności siebie. Nieważne, czy bardziej lubimy zapachy bliskoskórne, czy oddziałujące swoim „ogonem” na całe pomieszczenie. Najważniejsze jest to, aby dodawały nam pozytywnej energii.

Zapachy wpływające na koncentrację

Jako kategorię bliźniaczą do powyższej możemy uznać zapachy wpływające na koncentrację. Te oczywiście również będą przydatne w pracy, ale sprawdzą się także na uczelni czy nawet i w domu, kiedy przygotowujemy się do ważnej prezentacji dla klienta czy egzaminu na studia. Jeżeli chcemy się skoncentrować, najlepszym wyborem będą perfumy o otulającym charakterze, które będą nas uspokajać, zamiast rozpraszać. Lepiej zrezygnować z wszelkiego rodzaju mocnych zapachów o drażniących nutach. Wszelkiego rodzaju perfumy składające się z subtelnych, lekkich i kojarzących się nam pozytywnie nut zapachowych to z kolei zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Przy jakim zapachu można się skoncentrować?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest niestety jednoznaczna. Bez wątpienia bowiem dla każdego z nas istnieją inne zapachy wpływające na produktywność czy koncentrację. Co dla jednej osoby będzie ciepłym, budzącym pozytywne skojarzenia i otulającym zapachem, inną będzie denerwować. Wybierając perfumy do pracy czy do nauki, kierujmy się przede wszystkim naszymi osobistymi, sprawdzonymi upodobaniami, eksperymenty zapachowe pozostawiając na inne, niewymagające skupienia się na konkretnych czynnościach okazje. 

Komentarze

Dodaj komentarz