Najważniejsze cechy dobrego zapachu – na to zwracaj uwagę!

612 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Dobór odpowiedniego zapachu jest naprawdę bardzo ważny. Oczywiście kluczowe jest to, aby dobrać go pod swój gust, ale także to, aby pamiętać o pewnych cechach, które powinny wyróżniać kupowane perfumy. To właśnie dzięki nim będą one oryginalne i przede wszystkim bardzo trwałe, co jest główną kwestią, na której zależy osobom wybierającym nowy zapach. Podpowiadamy więc, na które cechy szczególnie warto zwrócić swoją uwagę, aby mieć pewność, że wybiera się dobrze.

Spis treści:

  1. Koniecznie sprawdź trwałość
  2. Jakie nuty zapachowe znajdują się w perfumach?
  3. Najważniejsze cechy dobrego zapachu, czyli jego intensywność
  4. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Koniecznie sprawdź trwałość

Trudno nie zgodzić się z tym, że trwałość perfum jest kluczowa podczas podejmowania decyzji o ich zakupie. Przecież każdy chciałby, aby zapach utrzymywał się możliwe jak najdłużej. To dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie bardzo istotne jest to, aby sprawdzić, jakie nuty zapachowe wchodzą w skład, a także, czy dane perfumy to woda toaletowa, czy perfumowana. Za bardzo trwałe perfumy uznaje się takie, które są wyczuwalne nawet przez cały dzień.

Jakie nuty zapachowe znajdują się w perfumach?

Aby mieć pewność, że dane perfumy przypadną ci do gustu, koniecznie w pierwszej kolejności sprawdź, jak prezentują się ich nuty zapachowe. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje, czyli nuty głowy, serca, a także nuty bazowe. To od nich zależy trwałość, ale i intensywność zapachu oraz to, czy faktycznie będą to perfumy odpowiednie dla ciebie.

Najważniejsze cechy dobrego zapachu, czyli jego intensywność

Nie zapominajmy również o tym, że o jakości danego zapachu świadczy także jego intensywność. Można ją oceniać właśnie poprzez pryzmat nut zapachowych. Z reguły te, które są korzenne i orientalne, utrzymują się dłużej i pachną o wiele mocniej, niż, chociażby perfumy kwiatowe. Jeśli zależy ci na tym, aby dany zapach był doskonale wyczuwalny i na długo pozostawał na twoim ubraniu lub włosach, zdecydowanie wybieraj perfumy korzenne i z dodatkiem charakterystycznych przypraw.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Najważniejsze cechy dobrego zapachu to nie tylko jego trwałość i intensywność, ale i aromaty, które dopasowane są akurat do twojego gustu. Pamiętaj, że te źle dobrane mogą negatywnie wpływać na samopoczucie.

Jak wybierać najlepsze odpowiedniki perfum? Najlepiej zwróć uwagę na ich intensywność oraz na to, czy odpowiadają ci zawarte w nich nuty zapachowe. Dzięki temu zyskasz pewność, że to dobra propozycja dla ciebie i posłużą ci przez długi czas. 

Komentarze

Dodaj komentarz