Od czego zależy trwałość perfum?

927 Wizyt 0 Komentarze Dodane przez: Paula Kategoria: Perfumy

Chyba każdy, kto decyduje się na zakup nowych perfum, pragnie, aby ich zapach utrzymywał się przez długi czas. Choć zwykło się mówić, że perfumy niestety gorzej utrzymują się na skórze, niż na przykład na ubraniach, i na to można znaleźć skuteczne rozwiązanie. Podpowiadamy więc, w jaki sposób aplikować perfumy, aby ich aromat utrzymywał się przez długi czas i był w pełni wyczuwalny nawet po całym dniu. 

Spis treści:

  1. Co zrobić, by utrwalić zapach
  2. Od czego zależy trwałość perfum
  3. Dlaczego perfumy na każdym inaczej pachną

Co zrobić, by utrwalić zapach

Niezaprzeczalnie perfum używa się po to, aby inni mogli wyczuwać je nawet przez cały dzień. Irytujące jest więc to, gdy zapach ulatnia się po krótkiej chwili. Zazwyczaj wtedy pojawia się pytanie, co zrobić, aby zapach był mocniejszy i pozostawał z nami przez cały dzień? Oczywiście podstawą są trwałe i dobre jakościowo perfumy. Najlepszym wyborem w takim przypadku będą te z naszej kolekcji, ponieważ wody perfumowane posiadają aż stężenie ok.19% olejków eterycznych! Aby jednak perfumy pozostawały wyczuwalne przez długi czas, warto wiedzieć, w jakie miejsca je aplikować. Specjaliści w tej dziedzinie polecają, aby perfumy rozpylać na pięć psików w takich miejscach, jak obojczyki, miejsca za uszami i tył szyi. Dzięki temu osoba, która nas wita, od razu wyczuje perfumy.

Trwałe i tanie perfumy damskie dla każdej z pań! Wybierz te dla siebie!

Od czego zależy trwałość perfum

To, jak bardzo trwałe są dane perfumy, jak najbardziej zależy od ich jakości i wykorzystanych do ich produkcji składników. Im będą one lepsze i lepiej wyselekcjonowane, tym łatwiej będzie wyczuć dany zapach. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że mocniejsze zapachy także dłużej pozostają wyczuwalne. Sprawę załatwia także odpowiednia aplikacja, o której było już wspomniane powyżej. Trwałość danego zapachu może być zależna również od poziomu nawilżenia skóry, tego czy został on aplikowany bezpośrednio na skórę czy może na materiał, jak i również od tego, jak mocne jest to stężenie.

Dlaczego perfumy na każdym inaczej pachną

Na pewno każdemu zdarzyło się przynajmniej raz zauważyć, że na pozór te same perfumy, ten sam zapach, na dwóch różnych osobach pachną całkowicie inaczej. Jest to w dużej mierze związane z naturalnym zapachem, uwarunkowanym hormonami, jaki wytwarza każdy człowiek. Zapach perfum może zmieniać się także pod wpływem temperatury ciała i otoczenia. Z tego powodu można odnosić wrażenie, że jednakowe perfumy zmieniają swoje nuty w zależności z kim mają kontakt. 

Komentarze

Dodaj komentarz