Lista produktów wg marki Azzaro

Loris Azzaro – francuski projektant mody, założyciel domu mody AZZARO. W 1962 roku udał się do Paryża, aby zaprezentować swoje kreacje oraz linie perfum. Do 1968 roku jego firma odniosła ogromny sukces. 

Loris Azzaro – francuski projektant mody, założyciel domu mody AZZARO. W 1962 roku udał się do Paryża, aby zaprezentować swoje kreacje oraz linie perfum. Do 1968 roku jego firma odniosła ogromny sukces. Stał się dobrze znany w Paryżu przez efektowne projekty sukienek dla elity społeczeństwa francuskiego. Był również znany z tego, że używał jaskrawych kolorów tkanin. W ciągu swojej długiej kariery ubrał wiele gwiazd, w tym Dalida, Sophia Loren, Raquel Welch, Marisa Berenson, Claudia Cardinale, Isabelle Adjani, Kate Winslet oraz Nicole Kidman.

Kolekcje AZZARO są zawsze nazywane alfabetycznie według sezonu. Azzaro opublikował szeroką gamę produktów linii damskiej oraz męskiej, takich jak: odzież, akcesoria i perfumy. W 1975 roku stworzył swój pierwszy zapach dla kobiet, "Couture", który stał się jego głównymi perfumami. Jego ulubionym kolorem był niebieski. Loris Azzaro zmarł w wieku 70 lat w Paryżu w listopadzie 2003 roku a na czele domu mody stanął Vanessa Seward.